5 KROKÓW DO SZYBKIEJ, SMACZNEJ i ZDROWEJ KUCHNI

 

czyli

jak poczuć się w kuchni jak u siebie, nawet jeśli nie masz dużo czasu na gotowanie!

 • Codziennie głowisz się, co by tu ugotować, aby zaspokoić potrzeby wszystkich domowników, a efekty i tak często dalekie są od ideału?

 • Co chwila siedzisz w Internecie, wyszukując kolejnego przepisu na obiad i już na samą myśl o tych wszystkich godzinach spędzonych w kuchni zwyczajnie wszystkiego Ci się odechciewa i często kończy się na tym, że znowu robisz ten sam, niekoniecznie wyszukany i zdrowy posiłek?

 • Na co dzień nie masz za wiele czasu na gotowanie, dlatego chciałabyś wiedzieć, jak możesz szybko przygotować pełnowartościowy posiłek dla siebie i rodziny (a szaleństwa w kuchni zostawić na wyjątkowe okazje)?

Czy chcesz wreszcie skończyć z chaosem w swojej głowie i kuchni? Czy chcesz codziennie wchodzić do kuchni i dokładnie wiedzieć, co możesz ugotować i zasypiać z poczuciem, że dałaś sobie i swojej rodzinie to co najlepsze?

Jeśli tak, to przygotowałam dla Ciebie program, który krok po kroku pomoże Ci osiągnąć powyższe cele!

Oto moja propozycja!

5 – tygodniowy kurs on-line

„5 kroków do szybkiej, smacznej i zdrowej kuchni”,

podczas którego otrzymasz:

Regularne spotkania na żywo w zamkniętej grupie na Facebooku

odbędziemy razem aż 10 1,5-godzinnych spotkań! W każdym tygodniu zajmiemy się omówieniem konkretnego tematu, a potem Ty, korzystając z moich wskazówek i najlepszych praktyk, będziesz mogła testować poznane rozwiązania w swojej kuchni. Zebrane razem, pozwolą Ci uporządkować pracę w kuchni oraz zmienić przekonania, które masz w głowie, tak, abyś potrafiła w każdych warunkach przygotować prosty, smaczny i zdrowy posiłek – dla siebie i rodziny!

Materiały pdf wprost do Twojej skrzynki mailowej

w każdym tygodniu dostaniesz ode mnie maila, a w nim materiały pdf do ściągnięcia, które będą Twoim przewodnikiem w codziennej pracy. Będzie to rozszerzenie i uzupełnienie tego, o czym będę opowiadać na naszych spotkaniach w grupie na FB!

5 tygodni mojego osobistego wsparcia (w grupie na FB)

jeśli w trakcie przerabiania materiału (i praktykowania tej wiedzy w swojej kuchni!) pojawią się u Ciebie jakiekolwiek pytania, będziesz mogła je zadać na grupie, a ja z chęcią na nie odpowiem! A na najczęściej pojawiające się pytania będę również odpowiadać na naszych cotygodniowych spotkaniach na żywo na Facebooku!

CO DOKŁADNIE ZNAJDZIESZ W KURSIE?

TYDZIEŃ I

 

Przekonania

 

 • Rozprawisz się z funkcjonującymi przekonaniami (i mitami) na temat jedzenia i gotowania, które dotąd utrudniały Ci dokonanie pozytywnych i trwałych zmian w kuchni

 

 • Zbudujesz nowe przekonania, które będą Cię wspierać na drodze zmian (na lepsze!) w kuchni

 

 • Określisz swoje cele na najbliższych 5 tygodni (a potem krok po kroku nauczysz się, jak je realizować!)

TYDZIEŃ II

 

Produkty

 • Dowiesz się, jakie produkty warto zaprosić do swojej kuchni, a jakim powiedzieć „nie, dziękuję”, a wszystko po to, aby Twoja kuchnia była nie tylko smaczna, ale również zdrowa – i to bez konieczności postawienia wszystkiego na głowie!
 • Dowiesz się, jak zastępować mało zdrowe produkty ich zdrowszą alternatywą (i jak dopasować ten proces do swoich aktualnych możliwości i potrzeb) – zobaczysz, jak dokonując z pozoru niewielkich zmian w kuchni, możesz podnieść jakość codziennych posiłków o całe lata świetlne!
 • Dowiesz się gdzie i jak robić zakupy, aby zapolować na to, co w danym momencie najlepsze!

TYDZIEŃ III

 

Przepisy

 

 • Poznasz proste i sprawdzone przepisy na posiłki – testowałam je w swojej kuchni przez ponad 8 lat, a teraz Ty będziesz mogła przetestować je u siebie – skupiam się na tych przepisach, które są szybkie w przygotowaniu i bazują na sezonowych i łatwo dostępnych produktach!

 

 • Dowiesz się jak czytać przepisy, aby poznać ich powtarzalny kod, który będziesz mogła zastosować tworząc swoje własne pomysły na posiłki!

 

 • Zyskasz odwagę do eksperymentów w kuchni i tego, aby małymi kroczkami zmieniać swoją kuchnię na lepszą!

TYDZIEŃ IV

 

Praca w kuchni

 • Dowiesz się, jakie proste sprzęty warto mieć w swojej kuchni, aby ułatwić sobie codzienną pracę

 

 • Poznasz sprawdzone przeze mnie praktyki w kuchni, które sprawią, że Twoje działania w kuchni będą przewidywalne i zyskają wymierne rezultaty, a Ty nie będziesz musiała spędzać w kuchni więcej czasu niż to konieczne!

 

 • Dowiesz się jak stworzyć prosty plan posiłków na dany tydzień, nawet jeśli nie jesteś dobra w planowaniu!

 

 

TYDZIEŃ V

 

Po co, czyli Twoja motywacja!

 • Podpowiem Ci, jak możesz motywować się do działania, aby zmiany, które poczynisz, nie były jednorazowym zrywem, ale na trwale zagościły w Twojej kuchni

 

 • Dowiesz się, jak motywować pozostałych członków rodziny, aby wspierali Cię w Twoich działaniach, tak, abyście grali do jednej bramki!

 

 • Pokażę, jak możesz nawiązać radosną i ciepłą relację z jedzeniem i swoim ciałem, tak abyś czuła, że każdy z tych elementów jest częścią większej całości!

 

Razem zbudujemy solidny fundament pod Twoje przyszłe działania w kuchni. Tak, abyś wreszcie mogła poczuć się w swojej kuchni jak u siebie!

Cześć, jestem Patrycja!

Odkąd pamiętam uwielbiałam jeść, ale nigdy jakoś szczególnie nie lubiłam gotować. A ponieważ nie miałam większych problemów z wagą, to jadłam dużo słodyczy i innych mało zdrowych dań.

Gdy osiem lat temu w drugiej ciąży usłyszałam diagnozę – cukrzyca ciążowa – z dnia na dzień zaczęłam jeść bardziej świadomie i zdrowo. Rzuciłam się w wir codziennego przygotowywania zdrowych posiłków dla siebie i rodziny, by po pewnym czasie wspiąć się na szczyt logistyczno-życiowych umiejętności.

Aż wreszcie… poczułam się zmęczona.

Zaczęłam się zastanawiać, czy mogę jakoś uprościć swoją kuchnię, by nie spędzać w niej tyle czasu, a jednocześnie nie musieć rezygnować z wysokiej jakości codziennych posiłków, tak, aby dać sobie i bliskim to co najlepsze.

To właśnie wtedy zaczęłam odkrywać uroki prostej kuchni. Kuchni nie idealnej, ale wystarczająco dobrej, w której bazą są świeże i dobrej jakości składniki, wybieranie sezonowych produktów oraz prostota wykonania.

Dzisiaj już wiem, że to taką kuchnię nasz organizm lubi najbardziej (dzieci także!), a ja dzięki niej nie muszę przesiadywać godzinami w kuchni i rezygnować z rzeczy, które naprawdę są dla mnie ważne.

Dzisiaj sprawy związane z jedzeniem przestały być celem samym w sobie, a stały się narzędziem do prowadzenia szczęśliwszego życia!

Jeśli intuicyjnie czujesz, że można gotować smacznie i zdrowo i zrobić to w prosty sposób, ale nie wiesz, jak się za to wszystko zabrać, to zapraszam Cię do wspólnej podróży!

DLA KOGO JEST TEN KURS?

To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli:

 • Nie masz czasu ani ochoty, by na co dzień spędzać w kuchni dużo czasu i dlatego chcesz wiedzieć, jak szybko przygotowywać smaczne i pełnowartościowe posiłki dla siebie i rodziny – i to każdego dnia!

 

 • Trudne jest dla Ciebie wymyślanie wciąż nowych pomysłów na dania – chcesz poznać sprawdzony przepis na to, jak w każdej sytuacji mieć co ugotować z tego, co masz w swojej lodówce (i jak mieć dokładnie to, czego potrzebujesz)!

 

 • Szukasz konkretnych i sprawdzonych wskazówek jak zorganizować pracę w kuchni, aby było szybko, smacznie i zdrowo – najlepiej przy wsparciu kogoś, kto przeszedł już tę drogę

 

 • Same przepisy to dla Ciebie za mało – oczekujesz poprowadzenia przez cały proces – począwszy od wyposażenia kuchni w niezbędne narzędzia (maksymalnie proste!), poprzez zakupy potrzebnych produktów, wybór najlepszych przepisów, a skończywszy na tym, jak się zmotywować do działania i wytrwać na nowej drodze!

 

 • Szukasz maksymalnie prostych i skutecznych rozwiązań – nie szukasz kolejnej książki kucharskiej ani diety cud, ale konkretnych podpowiedzi co zrobić i co zmienić, aby Twoja kuchnia zyskała nowe, lepsze oblicze, a Tobie pozwoliła uwolnić czas i osiągnąć upragniony spokój i przekonanie, że to Ty jesteś Panią w swojej kuchni!

 

 • Nie chcesz postawić całej swojej kuchni na głowie i wyrzec się wszystkiego co lubisz, ale oczekujesz podpowiedzi, jak dokonać z pozoru prostych zmian, które przełożą się na widoczne zmiany w kuchni

To nie dla Ciebie, jeśli:

 • Nie masz w tej chwili czasu, ochoty ani możliwości, by cokolwiek zmienić w swojej kuchni i codziennych kuchennych rytuałach

 

 • Nie masz choćby pół godziny dziennie (albo 2-3 godziny w tygodniu) na testowanie nowych rozwiązań w kuchni (ważne jest to zwłaszcza gdy startujesz i wszystkiego dopiero się uczysz)

 

 • Nie ma w Tobie otwartości na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń i na eksperymentowanie

 

 • Wierzysz, że samo wykupienie udziału w kursie zrobi za Ciebie całą potrzebną pracę

  FAQ

  Kiedy rusza program i dlaczego właśnie wtedy?

  Program rusza już w styczniu (po zapisaniu się na listę oczekujących zostaniesz poinformowana o dokładnym terminie). Wierzę, że jest to idealny moment, by zacząć zmiany – również te w kuchni! Styczeń to idealny moment na to, aby zrobić porządki w kuchni i w życiu i zacząć żyć tak, jak tego w głębi serca pragniesz!

  Czy to na pewno coś dla mnie?

  Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Ale jeśli od jakiegoś czasu kiełkuje w Tobie myśl, że chcesz dokonać zmian w kuchni i zabrać się za to z głową i kompleksowo, ale wciąż brakuje Ci jasnych wskazówek i odwagi, by zacząć, to ten program może Ci pomóc przełamać te blokady, skończyć z wymówkami i zacząć działać! Każdy może wziąć z niego dla siebie tyle, ile na dany moment potrzebuje. Bez względu na to, czy Twoja kuchnia to jeden wielki chaos, czy po prostu potrzebujesz dokonać usprawnień w codziennym działaniu.

  Co dokładnie znajdę w kursie?

  W każdym tygodniu zajmiemy się określonym tematem. Do każdego z nich dostaniesz dużo cennych porad, bardzo konkretnych wskazówek i tego co niezbędne, by zacząć działać! Są to rzeczy, których nie znajdziesz w Google wpisując różne hasła w wyszukiwarce. To zbiór moich najlepszych praktyk, które testuję w swojej kuchni już od ponad ośmiu lat! Wszystkie potrzebne materiały otrzymasz w formie pdf na maila, a dodatkowo będziemy omawiać poszczególne tematy na naszych regularnych spotkaniach online na Facebooku. Poza tym przez 5 tygodni trwania kursu możesz mi zadać na naszej grupie dowolne pytanie dotyczące omawianych tematów, a ja będę do Twojej dyspozycji i Ci na nie odpowiem!

  Czy ten kurs jest dla mnie, jeśli ja albo ktoś z mojej rodziny ma problem zdrowotny?

   Jeśli jesteś na specjalnej diecie, która Ci służy, to idź dalej tą drogą i nie potrzebujesz mojego kursu:) Ale jeśli masz problem zdrowotny, ale niestety jesz tak jak kiedyś licząc, że wszystko samo przejdzie, to zdecydowanie polecam Ci dołączenie do kursu!

  Naprawdę wierzę w to, że zdrowe odżywianie jest jedno i bazuje na pewnych stałych zasadach, o których chcę Ci opowiedzieć. Uważam, że nawet najmniejszy krok, który zrobisz w kierunku tego, aby wreszcie dać swojemu organizmowi to, czego ten tak bardzo potrzebuje, już jest ogromną zmianą na plus! Oczywiście ważne jest, abyś obserwowała jakie jedzenie Ci służy i po zjedzeniu czego dobrze się czujesz. Bo tak jak nie ma dwóch identycznie wyglądających osób, tak nie ma dwóch jednakowo działających organizmów i jednego jadłospisu dobrego dla wszystkich.

  Będę Cię gorąco zachęcać do tego, abyś zaczęła słuchać tego, co próbuje Ci powiedzieć Twój organizm i spojrzała na niego z większą łagodnością i czułością. Uważam, że ten krok też ma ogromne znaczenie na drodze leczenia. A na ewentualną chorobę warto spojrzeć jak na znak, który chce Ci dać Twój organizm. To naprawdę szalenie mądra istota! Oczywiście jeśli bierzesz na stałe jakieś leki, to trzeba być pod stałą kontrolą lekarza.

  Nie jestem lekarzem ani dietetykiem, ale na swoim przykładzie, przykładzie męża i trójki naszych dzieci widzę, jak bardzo wszyscy potrzebujemy prostego i świeżego jedzenia!

   Naprawdę możesz zrobić dla siebie bardzo dużo, dając organizowi prawdziwe, świeże i wartościowe jedzenie. A takie jedzenie jest jedno! I o nim będzie właśnie ten kurs!

  Ile potrzebuję wygospodarować czasu na naukę, aby rzeczywiście skorzystać z programu i dokonać realnych zmian?

  Zasady, które Ci zaproponuję, są naprawdę proste i jednocześnie bardzo skuteczne. Opierają się na założeniu, że nie chodzi o to, aby w kuchni „się narobić”, ale by działać strategicznie i wiedzieć, na czym skupić swoją uwagę, aby rezultaty przyszły możliwie szybko! Oczywiście zmiany same się nie zadzieją, bo jak to ktoś ładnie powiedział – żeby coś się zmieniło, coś musi się zmienić. Ja podzielę się swoją najlepszą wiedzą w tym temacie, ale to od Ciebie będzie zależeć, na ile z tego skorzystasz. Warto uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza na samym początku. Ale obiecuję, że nie zostawię Cię z tym wszystkim samą. Będziesz mogła liczyć na moje wsparcie i doping, które mam nadzieję skutecznie zmotywują Cię do działania! Zmiany możesz robić w swoim tempie, ale minimum, którego potrzebujesz, to chociaż pół godziny dziennie albo, jeśli wolisz, więcej czasu w ciągu weekendu.

  Przepisy, które Ci zaproponuję, są skonstruowane tak, że możesz je w dużej mierze robić niejako przy okazji, podczas wykonywania innych domowych obowiązków. Nie są to przepisy, które wymagają 100% Twojego zaangażowania i uwagi (spokojnie, nie będziemy lepić pierogów!:), ale na początku ich przygotowanie może Ci zająć nieco więcej czasu i warto to wziąć pod uwagę.

  Czy mogę liczyć na jakieś konkretne wskazówki (co gdzie kupić, jak coś ugotować, etc.)?

   

  Ten kurs będzie przepełniony takimi wskazówkami! Bardzo mi zależy na tym, abyś z jednej strony została wyposażona w niezbędną teorię, ale równocześnie mogła płynnie przejść do praktyki.

  Dlatego w kursie znajdziesz konkretne przepisy, w których krok po kroku pokażę Ci, jak wykonać daną rzecz. A w razie jakichkolwiek wątpliwości będziesz mogła o wszystko zapytać, do czego już teraz mocno Cię zachęcam!

  Poza tym dostaniesz ode mnie konkretną rozpiskę co warto kupić i gdzie oraz na co zwracać uwagę przy zakupie, aby cieszyć się smacznym produktem dobrej jakości (o super relacji cena-jakość!). Wierzę, że bardzo pomocną rzeczą dla Ciebie będzie także tabelka, w której opisuję czym możesz zastąpić daną rzecz, aby stale podnosić jakość domowych posiłków (możesz to zrobić w swoim tempie i tak jak chcesz!)

  Tam gdzie to możliwe będę posługiwać się prostymi i bardzo konkretnymi wskazówkami/listami/tabelkami, abyś miała zawsze pod ręką potrzebne narzędzie do codziennej pracy. Wierzę, że to jeszcze bardziej ułatwi Ci pracę i skróci czas, jaki będziesz przeznaczać na gotowanie!

   

  Czy będę potrzebować kupić jakiś drogi sprzęt do kuchni?

  Być może w trakcie naszych spotkań okaże się, że przyda Ci się dobra patelnia czy garnek, ale większość tematów, o których będzie mowa, nie będzie wymagać od Ciebie drogich inwestycji w sprzęt. Tak jak wierzę, że smaczna i zdrowa kuchnia to prosta kuchnia, tak samo wierzę, że da się zdrowo i smacznie gotować używając do tego bardzo prostego sprzętu (ja sama wyznaję w kuchni tę zasadę od lat i wiem, że się da!). Również w kuchni sprawdza się zasada, że to nie dobry sprzęt decyduje o jakości posiłków, ale wiedza i umiejętności osoby, która ich używa!

  Czy 5 tygodni wystarczy, aby cokolwiek się zmieniło w mojej kuchni?

  5 tygodni to według mnie wystarczający czas, by zdobyć niezbędną wiedzę na start, przetestować nowe rozwiązania (które Ci zaproponuję) i przekonać się, w którym kierunku chcesz dalej pójść. Całą pracę możesz rozłożyć sobie na dłuższy odcinek czasu, a mając w ręku konkretne narzędzia, będziesz wiedziała, jaki może być Twój następny krok. Ten kurs to też praca nad przekonaniami, które masz w obszarze jedzenia, dlatego wierzę, że już samo ich poznanie pozwoli Ci inaczej podejść do pracy w kuchni!

   

  Co jeśli nie będę mogłą być obecna na live na Facebooku?

  Jeśli nie będziesz mogła być obecna na spotkaniu na żywo, to nic się nie dzieje. Wszystkie nagrania będą zapisane na naszej zamkniętej grupie na Facebooku i dostępne w czasie trwania programu oraz przez 3 miesiące po zakończeniu naszej przygody.

  Do kiedy będę mieć dostęp do materiałów?

  Pierwsze materiały dostaniesz ode mnie mailem tuż po starcie programu, a kolejne otrzymasz na początku każdego kolejnego tygodnia trwania kursu (1 tydzień = 1 temat). Po zapisaniu ich na swoim komputerze czy w komórce będziesz mogła w każdej chwili do nich wrócić. Dostęp do grupy na Facebooku zyskujesz na okres 4 miesięcy, czyli na okres trwania kursu i na kolejne 3 miesiące po jego zakończeniu. Moje osobiste wsparcie otrzymujesz na czas trwania programu, czyli na 5 tygodni!